poradnik prawny dotyczący skargi pauliańskiej autorstwa adwokata z Wrocławia

Czym się zajmuję – windykacja należności

Jestem adwokatem i właścicielem kancelarii adwokackiej we Wrocławiu. Jedną ze specjalizacji mojej kancelarii adwokackiej jest dochodzenie zaległych należności m.in. z umów, faktur, kar umownych, odszkodowań itp.

W trakcie mojej praktyki zawodowej wielokrotnie spotykałem się z sytuacją, w której dłużnik „uciekał ze swoim majątkiem” licząc na to, że uda mu się uniemożliwić wierzycielowi egzekucję jego wierzytelności.

Skarga pauliańska jest instrumentem, który ma właśnie w takich wypadkach przyjść wierzycielowi z pomocą. W związku z tym postanowiłem podzielić się zdobytym w tym zakresie doświadczeniem z czytelnikami bloga.

Jestem także doktorantem na Uniwersytecie Wrocławskim w Zakładzie Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prywatnego i wykładam studentom zagadnienia związane między innymi ze skargą pauliańską.

Prywatnie jestem zapalonym sportowcem, który toczy ciężką walkę oadwokat wrocław zachowanie dobrej kondycji i sylwetki pomimo konieczności wykonywania wielu obowiązków związanych z prowadzeniem kancelarii i pracą naukową.

Po prawej zdjęcie z jednego z ostatnich treningów przed Maratonem Wrocławskim, który udało mi się ukończyć w 2013r.

(fot. Sławomir Wiśniewski)

Jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytania związane z windykacją wierzytelności lub też szukasz prawnika lub kancelarii, która poprowadzi Twoją sprawę, zapraszam Cię do kontaktu.